Parahaje

Kombinim parahajesh
19

Bukë, Speca me kajmak, Ajvar, Suxhuk Shqiptar, Djath, Ullinj

Specialitete skare

5 Qebapë
10

Sallatë, ajvar, qepë dhe bukë

10 Qebapë
16

Sallatë, ajvar, qepë dhe bukë

Sharri / e madhe
18

Sallatë shope, ajvar dhe bukë

Sharri / e vogël
14

Sallatë shope

Gjoks pule 200 GR.
17.5

Sallatë e përzier

Filetë Viçi 180 GR
29.5

Oriz dhe salcë

Entrecote 180 gr
25.5

Oriz dhe salcë

Biftek viçi me patate 150 gr
21.5
Filetë Viçi 200 GR
49

I servuar në gurrë me patate

Sallatat

Sallatë Plisi (fshati)
7

E vogël

Sallatë Plisi (fshati)
13

E madhe

Sallatë e përzier
7

E vogël

Sallatë e përzier
13

E madhe

Sallatë bariu
7

E vogël

Sallatë bariu
13

E madhe

Sallatë Greke
9.5

Garnir shtesë

Feferona me gjizë
3.5
Speca të pjekura
2
Qepë të freskëta
2
Feferona
2
Vezë e skuqur
2.5

Pizza

Margarita
15

Salcë domatesh, mozzarella

Tuna
17

Salcë domatesh, mozzarella, tuna dhe qepë

Kërpudha dhe Ullinj
17

Salcë domatesh, mozzarella, kërpudha dhe ullinj

Pizza Plisi
22.5

Salcë domatesh, mozzarella, suxhuk shqiptar, mish i thatë

Pasta

Shpageta
15
Makarona (Penne)
15
Porcion i vogël
8
Salcat:
-

Boloneze, Napoli, Pesto alla Genovese

Pjatë me zgarë te përzier

1 person
23

Pjatë klasike, 5 Qebapë, Suxhuk Shqiptar, Gjoks pule, Salçiçe viçi, Patate të skuqura ose sallatë bariu

2 Persona
46

2 Pjata

4. Persona
94

4 Pjata

Pjatë Plisi

1 Person
44.5

Filetë Viçi 180 gr., Gjalp bimor, Gjoks pule 100 gr., Hellet viçi 100 gr., Servuar me oriz dhe salcë

2 Persona
89

2 Pjata

4. Persona
178

4 Pjata

Royal Pjatë

1 Person
37.5

Filetë viçi 180 gr., Gjoks pule 100 gr.

2 Persona
75

2 Pjata

4. Persona
150

4 Pjata

Hit Pjatë

1 Person
33.5

Mish entrecote 180 gr., 5 Qebapë, Suxhuk Shqiptar, Sallatë bariu ose Pomfrit

2 Persona
67

2 Pjata

4. Persona
134

4 Pjata

Ushqime te zyera

Fasule me mish viçi
15
Fasule të fërguara
17

E servuar me suxhuk shqiptar ose 5 qebapë

Gullash shqipëtar
15

E Servuar me oriz ose pire

Paçë
10

Supë pule me vezë

Speca me kajmak
10

Spec-kajmak

Plisi Hamburger

Hamburger klasik
10

Sallatë Iceberg, domate, kastravec, qepë, salcë sipas dëshirës

Vezë dhe djath
+2

Burek

Burek me mish
8
Burek me djath
8
Taratur
5
Ajran shtëpie 300 ml
4
Ajran shtëpie 500 ml
5

Specialitete te skuqura

Patate të skuqura
7
Patate
8
Chicken Nuggets 4 copë
5
Menu për fëmijë
10

Desert

Trileçe
4
Bakllava
4
Tullumb
4
Sultjash (oriz me qumësht)
4
1 Lugë akullore
3.5
Shllag
1.5
  

Mëngjesi

Mëngjesi (4 persona)
100

4x suxhuk me vezë, domate, kastraveca, ullinj, pepperoni, krem ​​djathi, mish i thatë, ajvar, djathë feta, nutella, reçel mjalti, gjalpë, vezë të ziera