Vendi që do t’ju kujtojë përjetësisht mikpritjen tonë të ngrohtë dhe eksperiencën e jashtëzakonshme të gatimit.

Mirësevini

Krahas pjatave italiane dhe zvicerane, në këtë restorant sigurisht që nuk duhen humbur edhe gatimet tradicionale shqiptare. Restoranti “Plisi” karakterizohet nga një cilësi e lartë shërbimi dhe stafi më i mirë i shefave dhe stafit të shërbimit. Pjatat kryesore në “Plisi”, të cilat përgatiten në skarë, garantojnë një shije intensive.

Ekziston edhe ushqim i përgatitur në furrë. Avulli i krijuar gjatë pjekjes i jep ushqimit një aromë perfekte dhe shije mjeshtërore.
“Plisi” karakterizohet edhe nga mikpritja, traditë që dihet se është shqiptare.


Familja Esati ju mirëpret me shumë dashuri.

Eksperiencë Shqiptare

Mikpritje e ngrohtë

Mikpritja e ngrohtë është pika jonë e fortë. Çdo mysafir na vjen si i ftuar në shtëpinë tonë.

Ushqime tradicionale

Pergatitjet tona të ushqimeve tradicionale shqiptare janë të ndërtuara mbi kujtesat dhe pasurinë e kuzhinës shqiptare.

Ambient familjar

Ambienti ynë është si një sallë e madhe e ngrenies ku familjet takohen për të festuar dhe shijuar kohën e tyre së bashku.

p
“Me gastronominë tuaj ju përmirësoni "City Center" disi të zymtë dhe me porcionet tuaja të lira dhe bujare ju jeni restoranti im i preferuar ballkanik. Dhe hej, kjo nuk është reklamë e fshehtë, ne nuk kemi një partneritet mediatik apo asgjë!”
Benjamin Rothschild

Familja dhe Tradita

Familja jonë është pasioni dhe fuqia që qëndron pas çdo pjate të pregaditur tek ne. Ne jemi një ekip i përkushtuar dhe të pasionuar që sjellim një përmbajtje autentike të kuzhinës dhe kulturës shqiptare në çdo kohë. Nga kuzhina jonë deri te stafi, përkujdesemi që çdo pjatë të përgatitet me kujdes dhe dashuri për të ju sjellë një eksperiencë të jashtëzakonshme ushqimore.

Familja jonë është këtu për të ju pritur me mikpritjen më të ngrohtë dhe për të ndihmuar që vizita juaj në “Plisi” të jetë një kujtim i paharrueshëm. Ju ftojmë të na bashkoheni dhe të ndani këtë udhëtim kulinar me ne.

Vite eksperiencë

Të punësuar

Shije të ndryshme

lini një koment

Mendimet dhe komentet e klientëve janë të veçanta për ne.

    Kjo faqe mbrohet nga reCAPTCHA dhe zbatohet Politika e Privatësisë dhe Kushtet e Shërbimit të Google.

    Zgjidhni Menynë